SERWIS SAMSUNG

Serwis Samsung Warszawa

Co trzeba zrobić?


Inne naprawy telefonów i tabletów Samsung, które przeprowadzamy w naszym serwisie:

  • naprawa głośnika
  • naprawa mikrofonu
  • zdjęcie Simlocka
  • wymiana obudowy
  • naprawa oprogramowania
  • naprawa przycisków
  • wymiana dotyku

Serwis Telefonów Samsung Warszawa

Każdy ekran składa się najczęściej z trzech warstw, do których należy: zewnętrzna szybka, digitizer  oraz wyświetlacz LCD lub AMOLED. Jeżeli ekran telefonu reaguje na dotyk, to można dokonać wymiany samej szybki, jednak jeśli jest ona seryjnie połączona  z digitizerem, to wskazana może być naprawa całego zestawu. Gdy ekran nie wykazuje reakcji na nasz dotyk, to konieczna będzie wymiana zarówno digitizera i szybki. Z kolei jeżeli na ekranie nie wyświetla się nic, to należy dokonać naprawy całego wyświetlacza.

Zbita szybka często wywołuje panikę wśród posiadaczy smartfonów, ponieważ zdają oni sobie sprawę, że naprawa takiej usterki to nie mały wydatek. Niekiedy zdarzają się sytuacje, że właściciele telefonów podejmują decyzję o samodzielnej naprawie. Jednak należy dokładnie zastanowić się, czy warto ryzykować, bowiem wiele przypadków napraw kończy się niestety niepowodzeniem i utratą wartościowego sprzętu. Zdecydowanie lepiej udać się do odpowiedniego serwisu i oddać nasz drogocenny smartfon w solidne oraz fachowe ręce.

zalany samsung, telefon po zalaniu
zalany samsung, telefon po zalaniu

Naprawa Telefonów Samsung Warszawa, Serwis GSM Warszawa

Nastały takie czasy, że większość z nas posiada smartfona, który ma duży dotykowy ekran. Niestety, to właśnie on jest podatny na wszelkiego typu uszkodzenia. Jego naprawa najczęściej polega na wymianie digitizera (ekranu dotykowego), szybki, a czasem wyświetlacza. Z uszkodzonym telefonem najlepiej udać się do serwisu, który z pewnością udzieli nam fachowej pomocy.

Zalany telefon Samsung – naprawa po zalaniu

Zalanie to kolejna z częstych katastrof, jakie mogą spotkać naszego smartfona. Przy wystąpieniu tego typu sytuacji musimy wiedzieć, że jego naprawa nie będzie niestety ani prosta, ani szybka do wykonania.

Warto wiedzieć, że to nie woda jest groźna dla elektroniki telefonów, a rozpuszczone
w niej osady.  Gdy ciecz dostanie się do elementów elektronicznych, powoduje zwarcie, które szybko wyładowuje baterię. Dlatego też należy pamiętać, by zalanego smartfona nie podłączać do zasilania, ponieważ gdy to zrobimy to przyczynimy się do jeszcze większych zniszczeń, wśród których może wystąpić brak możliwości naprawy.

Gdy zalejemy nasz telefon, powinniśmy jak najszybciej go wyłączyć i wyjąć z niego baterię oraz kartę SIM. Kolejnym krokiem jest udanie się do odpowiedniego serwisu, który oceni stan naszego smartfona i podejmie się jego profesjonalnej naprawy.Odbudowa naszego urządzenia po zalaniu polega na usunięciu osadów, które eliminowane są przy pomocy specjalnej chemii. Dodatkowo do naprawy wykorzystywane są profesjonalne urządzenia płuczące, które wykorzystują ultradźwięki.

Nie jest prawdą, że uszkodzony w wyniku zalania smartfon nadaje się jedynie do wyrzucenia. Jeśli będziemy postępować według sprawdzonych zasad  to przyczynimy się do tego, iż nasz telefon będzie szybko przywrócony do prawidłowego działania. Tak więc, aby tak się stało, musimy udać się do wyspecjalizowanego punktu naprawczego, który doskonale wie jak zająć się naszym sprzętem i jak dać mu nowe życie.

Naprawa Telefonów Warszawa – Samsung Warszawa

Nowoczesne smartfony są tak wydajne, że ich posiadacze mogą jedynie pomarzyć
o kilkudniowej pracy zaawansowanego sprzętu na jednym ładowaniu. Baterie litowo-jonowe niestety mają to do siebie, że posiadają niewielki zapas energii, który dla naszego urządzenia jest nie wystarczający. Akumulatory w smartfonach szybko się rozładowują i do tego często ulegają uszkodzeniom.

Baterie litowo-jonowe tracą swoją pojemność po około 300 cyklach ładowania. Jeżeli więc ładujemy telefon codziennie, to po mniej więcej roku objętość naszej baterii może zmniejszyć się nawet o 50 %. Oznaką świadczącą o tym, iż bateria może potrzebować wymiany, jest niespodziewane wyłączanie się smartfona, mimo że posiada on kilka procent swojej pojemności akumulatora.

serwis samsung warszawa, naprawa telefonów warszawa

Odzyskiwanie danych telefonu samsung

Nawet najbardziej nowoczesne technologie bywają niestety nie doskonałe i narażają nas na utratę ważnych dla nas informacji. Warto wiedzieć, że większość plików usuniętych zarówno z dysku (SSD), czy z kart pamięci da się odzyskać.

Występują dwa rodzaje powodów utraty danych z telefonu. Pierwszy z nich – błąd logiczny – powstaje najczęściej z winy człowieka, gdy na przykład przypadkowo sformatujemy swój dysk lub zdecydujemy się na instalację innego systemu, który może zawierać szkodliwe dla oprogramowania wirusy. Drugi powód to uszkodzenia mechaniczne, do których należą upadki, uderzenia, zalania, czy po prostu fizyczne zużycia naszych urządzeń.

Naprawa Samsung Warszawa

Na rynku powstają specjalne aplikacje, które mogą pomóc nam przy utracie danych
z naszego telefonu. Jednak należy zastanowić się, czy samodzielne w tym kierunku kroki są rozsądne i bardziej nie uszkodzą naszego drogocennego sprzętu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie udanie się do wyspecjalizowanego serwisu napraw telefonów komórkowych, który udzieli nam fachowej i profesjonalnej pomocy.

Do innowacyjnych oraz nowoczesnych technik pozwalających na dostęp do utraconych przez nas danych wykorzystywane jest na przykład ekstrakcja logiczna, która polega na odczytaniu wiadomości nieskasowanych, do których między innymi należą: sms-y, rejestrypołączeń, kontakty, mms-y, e-maile, pliki multimedialne. Z kolei ekstrakcja fizyczna ma za zadanie odczytać wszystkie usunięte dane. Skasowane z telefonu informacje można odzyskać również przy pomocy rootowania, które polega na aktualizacji plików systemowych, co pozwala na pełny odczyt danych z urządzenia. Przedostatnia technika ITAG, wiąże się
z podłączeniem do złączy serwisowych na płycie głównej aparatu. Ostatnia z technik jest stosowana w najcięższych przypadkach utraty danych z powodów fizycznych. Polega ona na wylutowaniu kości pamięci i szczytaniu jej treści.

Profesjonalny serwis samsung Warszawa

Jak widzimy istnieje szereg specjalistycznych metod, które mogą pomóc nam przy odzyskaniu ważnych dla nas danych z naszego telefonu. Jednak ich zastosowanie jest możliwe tylko wtedy, gdy udamy się do wyspecjalizowanego, przeznaczonego do takich napraw serwisu telefonów komórkowych.

 

 

 

 

Serwis Samsung Galaxy Warszawa