ODZYSKIWANIE DANYCH Z TELEFONU

 • serwis samsung warszawaodzyskiwanie zdjęć

 • odzyskiwanie kontaktów

 • odzyskiwanie SMSów i MMSów

 • przywracanie utraconych plików

 • odzyskiwanie rejestru połączeń

 • odzyskiwanie filmów video

 • odzyskiwanie innych danych z telefonu

  Naprawa telefonu po zalaniu ->

  odzyskiwanie danych z telefonu

Odzyskiwanie danych z telefonu

Nawet najbardziej nowoczesne technologie bywają niestety niedoskonałe i narażają nas na utratę ważnych dla nas informacji. Warto wiedzieć, że większość plików usuniętych zarówno z dysku (SSD), czy z kart pamięci da się odzyskać.

Występują dwa rodzaje powodów utraty danych z telefonu. Pierwszy z nich – błąd logiczny – powstaje najczęściej z winy człowieka, gdy na przykład przypadkowo sformatujemy swój dysk lub zdecydujemy się na instalację innego systemu, który może zawierać szkodliwe dla oprogramowania wirusy. Drugi powód to uszkodzenia mechaniczne, do których należą upadki, uderzenia, zalania, czy po prostu fizyczne zużycia naszych urządzeń.

Odzyskiwanie danych z telefonu Samsung

Na rynku powstają specjalne aplikacje, które mogą pomóc nam przy utracie danych
z naszego telefonu. Jednak należy zastanowić się, czy samodzielne w tym kierunku kroki są rozsądne i bardziej nie uszkodzą naszego drogocennego sprzętu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie udanie się do wyspecjalizowanego serwisu napraw telefonów komórkowych, który udzieli nam fachowej i profesjonalnej pomocy.

Serwis Samsung Warszawa

Do innowacyjnych oraz nowoczesnych technik pozwalających na dostęp do utraconych przez nas danych wykorzystywane jest na przykład ekstrakcja logiczna, która polega na odczytaniu wiadomości nieskasowanych, do których między innymi należą: sms-y, rejestrypołączeń, kontakty, mms-y, e-maile, pliki multimedialne. Z kolei ekstrakcja fizyczna ma za zadanie odczytać wszystkie usunięte dane. Skasowane z telefonu informacje można odzyskać również przy pomocy rootowania, które polega na aktualizacji plików systemowych, co pozwala na pełny odczyt danych z urządzenia. Przedostatnia technika ITAG, wiąże się  z podłączeniem do złączy serwisowych na płycie głównej aparatu. Ostatnia z technik jest stosowana w najcięższych przypadkach utraty danych z powodów fizycznych. Polega ona na wylutowaniu kości pamięci i szczytaniu jej treści.

 Utrata danych telefonu – odzyskiwanie kontaktów, zdjęć, danych

Jak widzimy istnieje szereg specjalistycznych metod, które mogą pomóc nam przy odzyskaniu ważnych dla nas danych z naszego telefonu. Jednak ich zastosowanie jest możliwe tylko wtedy, gdy udamy się do wyspecjalizowanego, przeznaczonego do takich napraw serwisu telefonów komórkowych.